समाचार

सदस्यता नपाए पछि क्रियाशील पत्रकारहरु ले बुजाए ज्ञापनपत्र

हरिहर घिमिरे ,काभ्रे –नेपाल पत्रकार महासंघले जिल्लामा रहेका सक्रिय सन्चारकर्मीलाई सदस्यता नदियका ले जिल्लामा रहेका सक्रिय सञ्चारकर्मीहरु ले संघर्स समिती बनाई महासंघ लाई चेतावनी सहित ज्ञापनपत्रसमेत बुजाएका छ्न । उनीहरुले सदस्यता प्रक्रियामा पारदर्शिता, सबै सदस्यलाई न्यायोचित व्यवहार र सबै पत्रकारलाई समान अवसरको माग गरेका छन् । उनीहरुले महासंघमा काभ्रेका सक्रिय पत्रकारहरुको उचित प्रतिनिधित्व हुन नसकेकोमा समेत चिन्ता व्यक्त गरेका छन् ।

पत्रकारहरुले आफूहरु महासंघको विरुद्धमा नभएको तर आफ्नो आवाज सुनिनुपर्ने र आफ्ना चासो सम्बोधन गर्न चाहेको बताए । उनीहरुले समस्या समाधानका लागि महासंघसँग वार्ता गर्न आह्वान गर्दै आफ्ना माग सम्बोधन गर्न तत्काल पहल गर्न महासंघलाई आग्रह गरेका छन् ।

संघर्ष समिति गठनमा काभ्रेका सक्रिय पत्रकार  सञ्चारकर्मीको समर्थन रहेको छ । उनीहरुले सबै पत्रकारलाई आफ्नो हकहित र हितका लागि आन्दोलन गर्नु परेमा पनि एकजुट भएर साथ दिने  जानकारी गराएका छन् ।यसैबीच, सदस्यताको पर्खाइमा बसेका पत्रकारहरूले प्रक्रियामा ढिलाइ भएकोमा आक्रोश र निराशा व्यक्त गरेका छन् । महासंघले आफ्ना सदस्यहरूको आवश्यकतालाई सम्बोधन गर्न र सबै सक्रिय सञ्चारकर्मीले महासंघका गतिविधिमा पूर्णरूपमा सहभागी हुन सक्ने सुनिश्चित गर्न महासंघले पर्याप्त काम गर्न नसकेको उनीहरूको अनुभव छ ।

नयाँ सदस्यतामा आफ्ना माग सम्बोधन नभए चरणबद्ध आन्दोलनमा उत्रने पत्रकारहरुले चेतावनी दिएका छन् । उनीहरुले आफ्ना माग पूरा नभएसम्म संघर्ष जारी राख्ने र महासंघले नयाँ सदस्यता को विषयलाई हलुका मा नलिनका लागि संघर्स समितिले बतायको छ र सदस्यता को विषयलाई हलुका लिई कुनै पनि गतिविधि गरेमा   एकजुट भएर  उभिने प्रतिबद्धता व्यक्त गरेका छन् ।

सक्रिय पत्रकारहरुले संघर्ष समिति गठन गर्नु यस क्षेत्रका पत्रकारहरुको हकहित र हितको पक्षमा वकालत गर्ने साहसी कदम हो ।
काभ्रेमा पत्रकार महासंघका पुर्ब तीन पटक सचिब को जिम्मेवारी समालेका र हाल सदस्यता का लागि संघर्स  गर्नुभएको मानकाजी सुवालले जिल्लाका पत्रकारबीचको एकता र ऐक्यबद्धतालाई मजबुत बनाउन महासंघले समयमै नयाँ सदस्यताको विषयलाई सम्बोधन गर्न आवश्यक रहेको बताए ।

पत्रकारिता समुदाय एकजुट भएर सङ्घर्ष समितिलाई समर्थन गर्न र उनीहरूको आवाज सुन्ने र उनीहरूका माग पूरा हुने सुनिश्चितता गर्नुपर्छ। एकता र ऐक्यबद्धताले मात्र काभ्रेका पत्रकारले आफ्नो लक्ष्य हासिल गर्न र पेशामा सकारात्मक परिवर्तन ल्याउन सक्छ

।समग्रमा, काभ्रेमा सक्रिय मिडियाकर्मीहरूको नयाँ सदस्यताको मागले जिल्लाका पत्रकारहरूबीच एकता र ऐक्यबद्धताको चाहना झल्काउँछ। महासंघले यो समस्या सम्बोधन गर्नु पर्ने महत्वलाई स्वीकार गर्दै आगामी आउने साधारणसभा अगाडी सदस्यता को बिसयलाई टुंगो लागाउन उचित पहल प्रतिबद्धता जनाएको छ । यसले काभ्रेका सबै पत्रकारलाई सकारात्मक नतिजा दिनेछ भन्ने आशा छ ।

Related Articles

Back to top button