समाचार

नयाँ नेपाली लोक दोहोरी गीत “गोगने” सार्वजनिक 

हरिहर घिमिरे, काभ्रे – नेपालभरका दर्शकहरूलाई मोहित पारेको सांगीतिक समृद्धको सांस्कृतिक टेपेस्ट्रीलाई देखाउँदै भर्खरको लोक दोहोरी गीत “गोगने” एक सनसनीको रूपमा उभिएको छ। भखरै मेनुका डिजिटल को आधिकारिक युटुब च्यानलमा रिलीज भएको यो गीतले श्रोता को सकारात्मक भ्युहरू पाइरहेको छ र लोकप्रियता हासिल गर्न जारी छ।

परम्परा र आधुनिकताको फ्युजन

प्रतिभाशाली राजेन्द्र भण्डारीद्वारा रचना गरिएको, “गोगने” परम्परागत लोक तत्व र समसामयिक सांगीतिक व्यवस्थाको सुमधुर मिश्रण हो। सदिक्षा बजगाईंको सुमधुर स्वरको साथमा राजेन्द्र भण्डारीको स्वर रहेको गीतमा स्वर रहेको छ । नेपाली संस्कृतिको लोकाचारसँग समाहित हुने गीतका साथमा भण्डारीको रचनाले आधुनिक उत्पादन प्रविधिलाई अँगालेर श्रोताहरूलाई ग्रामीण नेपालको मुटुसम्म पुर्‍याउँछ।

दृश्य पछाडि

“गोगने” को मनमोहक दृश्यहरूको पछाडि रचनात्मक प्रतिभाहरूको टोली छ जसले गीतलाई जीवन्त बनाएको छ। मिलन श्रेष्ठले निर्देशन गरेको र राजाराम सिम्खडाको कोरियोग्राफी रहेको यस म्युजिक भिडियोमा कलाकार राजाराम सिम्खडा र निरुता भुजेलको मनमोहक प्रस्तुतिसँगै नेपालको प्राकृतिक सौन्दर्यलाई प्रस्तुत गरिएको छ । छायांकनकर्ता विशाल गोङ्वाले गीतको मर्मलाई कुशलतापूर्वक खिचेका छन् भने मेकअप आर्टिस्ट उर्मिला लामाले कलाकारहरू पर्दामा चम्किने सुनिश्चित गरिन् ।

सहयोगी प्रयास

“गोगने” को सफलता धेरै व्यक्ति र संस्थाहरूको सहयोगी प्रयासको प्रमाण हो। म्युजिक प्लस ‘एमएफ’ को रेकर्डिङ स्टुडियोदेखि मिलन फिल्म्स प्रोडक्सनको पोस्ट-प्रोडक्सन कार्यसम्म, गीतको अवधारणादेखि रिलिजसम्मको यात्रालाई आकार दिन प्रत्येक योगदानकर्ताले महत्वपूर्ण भूमिका निर्वाह गरेका छन् । मुटु समुह र राजेन्द्र भण्डारी, राजाराम कोइरेला, राजाराम कोइरेला, बालचन्द्र घोरसैने, मिना रायमाजी, प्रतिमा अर्याल लगायतका व्यक्तित्वहरूलाई सहयोग गर्ने समूहहरूलाई विशेष धन्यवाद श्रोताले गरेका छ्न र परियोजनाले कानुनी मापदण्ड पूरा गरेको सुनिश्चित गर्दै, अधिवक्ता हरिबहादुर कार्कीले सबै सम्बन्धित पक्षहरूको हितको रक्षा गर्दै बहुमूल्य कानुनी सल्लाह प्रदान गरेका छ्न।

नेपाली संगीतको भविष्य

जसरी “गोगने” श्रोताहरू माझ प्रतिध्वनि गरिरहन्छ, यसले नेपाली लोक दोहोरी संगीतको स्थायी लोकप्रियताको प्रमाणको रूपमा काम गर्दछ। परम्परा र आधुनिकताको फ्यूजनको साथ, गीतले नेपाली संगीतको क्षेत्रमा भविष्यका प्रयासहरूको लागि मार्ग प्रशस्त गर्दछ, आगामी वर्षहरूमा दर्शकहरूलाई मोहित गर्ने वाचा गर्दै संगीत क्षेत्रमा तुफान लेराए को छ।

Related Articles

Back to top button